İçeriğe geç

Çakra Dengeleme Nedir?

Doğu kökenli tıpta insanın bedeni içerisinde birde enerjiden oluşan bir beden olduğu düşünülmektedir. Enerjiden oluşan bedenin bazı merkezleri vardır. Bu merkezlerde toplanan güç çark şeklinde dönerek çalışmaktadır.

 Çakra Dengeleme

 Hint inancına göre 7 çakra merkezi bulunur ve bunlar renklerle temsil eder. Her çakra belli organları temsil eder ve yönetir. Aynı zamanda dış dünya ve insan ilişkilerini de düzenleyen enerjiye sahiptir. Aslında insan bedeninde bulunan enerjinin yayıldığı noktalar çakra nedir sorusunun en açık cevabıdır. Her biri farklı enerjileri bedene yayarak bütünlük sağlarlar. Bu çakralar dengeli şekilde çalışması beden ve ruh sağlığı açısından önem taşır.

 Birbiriyle ilişkili şekilde çalışırlar. Bir tanesinde oluşan tıkanma bedenin dengesinin bozulmasına yol açar. Tıkanan çakranın yaydığı enerjiler düşer. Buda bedensel olarak hastalanmaya yol açabilir. Bu nedenle çakraların düzenli ve dengeli çalışması önemlidir.

 Hepsi bir makine dişlileri gibi birbiriyle bağlantılı çalışmaktadır. Fakat en fazla güce sahip olanın kök çakra olduğu bilinmektedir. Her çakra farklı bir enerjiye sahiptir. Düzenli şekilde dönerek sahip olduğu bu enerji açığa çıkarak bedene yaymaktadır. Çakraların dengeli şekilde çalışması, tıkanmış olan çakralar varsa açılması gereklidir. Bazı metotlar kullanarak çakralar da dengelenme sağlanabilmektedir.

 Bedendeki enerjinin düşmesi fiziksel ve ruhsal sıkıntılar yaratabilir. Tıkanan çakranın tekrar açılarak dengeli şekilde çalışması sağlanmalıdır. Bedensel olarak kan dolaşımına ihtiyaç olduğu gibi enerjinin de beden içinde yeterli dolaşımı olmalıdır. Alternatif tıpta oldukça önemli olan enerjinin çakraların aracığı ile vücutta dolaşımı sağlanır.

Tarih:Enerji

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir